• UUUUUUU w czwartek w naszej szkole zrobiło się strasznie😊

• strasznie wesoło, strasznie kolorowo, strasznie pysznie

Dzień rozpoczął się od przeszywającego zapachu słodkiego cynamonu. To najmłodsi wykonywali pyszne prace plastyczne, a to był dopiero początek. Wspaniałe stroje, psikusy, śmiechy, strachy.

Dzień pełen uśmiechu i cukierków.

Proszę się nie martwić, ząbki dokładnie wyszorowaliśmy a nadmiar słodkiej energii wytańczyliśmy i wybiegaliśmy.

Od blisko 40 lat, 14 października obchodzimy w Polsce święto, potocznie nazywane ... Dniem Nauczyciela

Od roku 1982 obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

Z tej okazji nasi wspaniali uczniowie wraz z rodzicami  przygotowali piękną niespodziankę. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zaproszono nas na niezwykle miłą, kameralną uroczystość. Odświętne stroje, przepiękne życzenia, wiersze, piosenki, samodzielnie wykonane prezenty, kwiaty, słodkości.

Ta uroczystość poruszyła nasze serca, po prostu coś wspaniałego. Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych.

Bardzo dziękujemy!!!

Nauczyciele i pracownicy szkoły

• Dni wolne

• Drodzy rodzice dni od 30.10.2023 r. - 03.11.2023 r. są dniami wolne od zajęć edukacyjnych.

W dniach 30.10.2023r., 31.10.2023r. oraz 02.11.2023r. i 03.11.2023r. Nasza szkoła pełni dyżur. Zgłoszone wcześniej dzieci z oddziału przedszkolnego mogą skorzystać z opieki.

• ZDROWO I SPORTOWO

• W roku szkolnym 2023/2024 realizujemy ogólnopolski, program edukacyjny "Zdrowo i Sportowo"

• Zwiększamy świadomość na temat roli i wagi aktywności fizycznej, odpowiedniego odżywiania i odpoczynku
            • Dostarczmy wiedzę i gotowe rozwiązania w postaci scenariuszy zajęć, materiałów edukacyjnych i komunikacyjnych, spotkań ze specjalistami, webinariów oraz zajęć online.
          • Kinomaniacy:)

• 3 października bieżącego roku uczniowie naszj szkoły udali  się na wycieczkę do kina Helios Galeria w Szczecinie na uwspółcześnioną adaptację książki Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”. Przepiękny i wzruszający film o wspaniałym i wiernym psie oraz wierze w cud, zakończony happy endem, niewątpliwie trafił do serca każdego ucznia. Profesjonalna obsada oraz podjęte w filmie zagadnienia dotyczące  empatii wobec słabszych, piękna przyjaźni między czworonogiem a człowiekiem czy odpowiedzialne korzystanie z Internetu i mediów społecznościowych podkreślają walory artystyczne i edukacyjne filmu.

• UWAGA ALARM !!!

• W trosce o bezpieczeństwo uczniów w szkole w dniu dzisiejszym przy współpracy z OSP Mętno przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników w wyznaczone miejsce zbiórki ewakuacji. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia.Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu  uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy zgromadzili się w wyznaczonym miejscu  zbiórki do ewakuacji.Wszyscy doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki. Alarmy próbne to bardzo ważna kwestie, która przygotowują nas wszystkich do odpowiedniego zachowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się należy zachować w takich sytuacjach.

• BIEG FAIR PLAY 2023

• Za nami już III edycja #BieguFairPlayPKOl, w którym w zeszłym roku udział wzięło 350 tysięcy uczestników z 800 szkół w całej Polsce w tym nasi uczniowie! Celem projektu jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, krórej przyświetlają  wartości takie jak szacunek, przyjaźń i radość.