• Spotkanie opłatkowe

• W czwartek, 21 grudnia dzieci z SP im. Olimpijczyków Polskich w Krzymowie przedstawiły wyjątkowe jasełka bożonarodzeniowe. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, pasterze, trzej królowie i piękne anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Uczniowie zaśpiewali najpopularniejsze kolędy i pastorałki.

Spektakl został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze, nie zabrakło oczywiście wspólnych życzeń i symbolicznego łamania się opłatkiem. Miłym akcentem były kartki przygotowane przez SU. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, Kś. Hieronim Sebastian.

Dziękujemy:)

• Spektakl mikołajkowy - Teatr Lalek Pleciuga

• 19 grudnia oddział przedszkolny Promyczki i klasa VII udali się do Teatru Lalek Pleciuga na spektakl mikołajkowy. Celem wycieczki było rozbudzanie u dzieci wrażliwości na sztukę teatralną, bezpośredni kontakt z aktorami podczas oglądania spektaklu i uwrażliwianie na piękno.  Dla niektórych dzieci to zupełnie nowe doświadczenie. Po spektaklu czekała na dzieci miła niespodzianka na scenę wkroczył On, czyli Święty Mikołaj, który rozdał wszystkim dzieciom paczki z upominkami. Bardzo dziękuję Rodzicom za nieocenioną pomoc i opiekę nad dziećmi podczas wyjazdu. Wychowawczyni: Małgorzata Kapustka

• Razem pomagamy

• Dziękujemy uczniom i rodzicom za udział w akcji. W tym tak szczegulnym czasie okazane serce i pomoc to najwspanialszy dar dla drugiego czałowieka.

• *** Zaproszenie na wystawę ***

• Biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski zapraszają wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców na grudniową ,, Wystawę książek o świętach i zimie” wyeksponowaną na holu szkoły. Na uczniów czekają baśnie, powieści i opowiadania, których akcja rozgrywa się zimową porą oraz książki opisujące tradycje i zwyczaje świąteczne, a także pozycje pokazujące jak przygotować ozdoby świąteczne. Wszystkie wystawowe pozycje pochodzą z księgozbioru biblioteki szkolnej i będzie je można wypożyczyć przed Świętami Bożego Narodzenia. Zapraszamy więc do biblioteki i zachęcamy uczniów do spędzenia przedświątecznego czasu na czytaniu naszych propozycji.

• Mikołajkowy zawrót głowy:)

• 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci  i nauczyciele ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Dzieci doczekały się upominków od Mikołaja. Miłym zaskoczeniem były upominki od Samorządu Szkolnego dla nauczycieli:) Dzieci tego dnia ubierały choinki, poznawały historię Świętego Mikołaja, na krytarzach brzmiały świąteczne melodie a w świetlicy wyświetlane były bajki związane z świętami, a wszystko w pięknej białej oprawie. Nie ma co, Mikołajowi pogoda dopisała:)

• Andrzejkowy hokus pokus:)

• Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

30 listopada Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Anny Komorzyckiej przygotował wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów i zabawę taneczną. Rodzice wraz z uczniami zoganizowali poczęstunek dla każdej z klas. Zabawy, uśmiechu i tańca było co niemiata.

Dziękujemy za wspaniały dzień.

• Konkurs ,, MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”

​​​​​​​

W listopadzie biblioteka szkolna ogłosiła kolejną edycję Konkursu Czytelniczego ,,Mistrz pięknego czytania”. Głównym celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie umiejętności pięknego czytania oraz zachęcenie do czytania lektur.

Do konkursu przystąpili chętni uczniowie z klas II-III i V-VII, którzy mieli za zadanie przygotować wzorowe czytanie fragmentu ulubionej lektury. W rywalizacji wzięło udział 13 uczniów. Na laureatów konkursu czekały nagrody w postaci książek, słodyczy i świątecznych gadżetów.

Laureaci konkursu:

Kategoria klas II-III

I miejsce- Michał Lipiński

II miejsce- Maria Frąk

III miejsce- Alan Grabiszewski

Kategoria klas V-VII

I miejsce- Jakub Harbat

II miejsce- Michał Bandyszewski

III miejsce- Wiktoria Urban, Gabriela Bosak

Organizatorki konkursu p. Małgorzata Iżak i p. Jolanta Czapska dziękują wszystkim uczniom, którzy przygotowali się do konkursu. Zapraszają także do udziału w grze promującej czytelnictwo. Szczegółowy regulamin zabawy pojawi się wkrótce w szkolnej bibliotece.

• Świetlicowy konkurs fotograficzny – “Ja i mój pluszowy miś”

• Z okazji Dnia Pluszowego Misia nasi uczniowie wzieli udział w konkursie fotograficznym

“Ja i mój pluszowy miś”.

Zabawa miała na celu:

• kształtowanie wśród dzieci zainteresowań fotografią

• uwrażliwienie nas na piękno otaczającego świata i zachęcanie do jego utrwalania w fotografii

• poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego

• rozwijanie twórczej inwencji dzieci.

Konkurs rozstrzygnięto w dwuch kategoriach wiekowych. W kategorii 0-III laureatką została Marysia Frąk w kategorii klas 4-8 Lena Witek. Wygrani i uczestnicy otrzymali nagrody żeczowe zasponsorowane przez Ragę Rodziców.

Pięknie dziękujemy:)